Games blog

My Photo
Name:
Location: Czechia

Friday, April 23, 2010

Raidování ve WoW


Tak jsem přišel na chuť chození raidů, výprav pro 10 či 25 lidí společně. Ale že mi to trvalo, nějak mi nedocházelo, že spousta lidí běhá ve výbavě, kterou prostě jde získat jen takto, ale k tomu prvních pár kousků i velmi snadno. Jen s chudákem paladinem to bylo trochu drsnější, protože jsme tam byli v deseti, což znamená dva tankové a z toho jsem byl ten silnější (i bez té nové výbbavy) a tak jsem toho musel ustát víc. A i slečna warločka začíná vypadat k světu, včera se v icecrown citadel překonávala a dělala průměr dps 5600, což už opravdu není málo, na její výbavu.. A jen tak ilistračně, ukázka právě palacha, se současnou nejlepší výbavou na tankování co má.

Sunday, April 11, 2010

Star Wars-Force Unleashed

Jsem veliký fanoušek Hvězdných Válek a tak mě pochopitelně informace o této (tehdy zatím připravované) hře zaujaly a vydání jsem poměrně netrpělivě očekával. Nicméně následně bylo práce hodně a financí málo a tak se žádná kulatá placka nekupovala, až nyní jsem narazil na kamaráda, který do hry investoval. Pravda, už když mi jí půjčoval, tak povídal, že to byla ztráta peněz a že hra stojí za pííp. Nevěřil jsem, ale po zahrání nelze než souhlasit. Už po stránce příběhu jsem byl zklamaný, je takový trochu divný, nicméně to by se ještě skouslo. Ostatní stránky věci jsou mnohem horší. Hra je konzolová předělávka a tento fakt z ní doslova sálá na každém kroku. Holt vše je dělané pro ovládání umožňující pohyb, střelbu a maximálně tak výskok. Ano, a tuning. Možnost přepínat barvu svého světelného meče se múže puberťákům zdát podstatná. Ale celkově jde o neskutečně ploché prostředí, kde vlastně jen běžíte a likvidujete desítky nepřátel. Odbočit nelze, dělat něco jiného než masově likvidovat vojáčky či později třeba rankory prakticky nejde, občas narazíte na místo, kde musíte silou pohnout nějakým předmětem skrytým za přěpážkou a jede se dál. Tu a tam, vlastně obvykle na konci mise následuje obtížnější soupeř, boss. Což se mě osobně hodně nelíbilo. Totiž, kamera přestane sledovat pohled postavy a zapíchne se na místě. Je tak docela těžké vůbec toho nepřítele zaměřit, třeba oblíbenými blesky nebo odhozením. A když tak třeba polovičku síly vyplýtváte úplně do prázdna, tak začne přituhovat. Naštěstí si později začnou bossové povolávat pomocníky, kteří vás (když je zabijete, což je jedno značné plus, tento nápad) léčí, jinak by byla většina soubojů skoro nemožných. Ale jak říkám, za souboje se šéfy výrazně palec dolů kvůli zhoršené orientaci. A kapitolouá sama o sobě je grafika. Ne že by byla ošklivá, právě naopak, ale není možné jí nijak nastavit, jedině rozlišení. A v době, kdy je na LCD monitorech možné používat prakticky jen nativní rozlišení mi toto přijde jako dost podstatná chyba. Prostě opravdu, musím souhlasit s kamarádem co mi hru zapůjčil: "Dohraješ to, ale je to ztráta času"

Tuesday, April 06, 2010

Gambling

Kupodivu se v současné době stává mnoho lidí závislých na teoreticky jednoduchých a monotóních hříčkách třeba na facebooku. Zajímavé je, že tyto hříčky jsou neplacené, a teoreticky ani svému programátorovi, ani provozovateli nic nepřináší. Tedy hodně teoreticky, protože při milionech hráčů deně se pochopitelně v reklamě točí miliony dolarů. A co závisláci? Ti mají docela problém, právě kvůli snadné dostupnosti podobných hříček. Ostatně, znám to z vlastní zkušenosti, za řekněme patnáct let jsem byl osobně závislý na docela dost hrách, počínaje prvními MUDy (pro neznalé, to byly hry, které neéobsahovaly žádnou grafiku, jen text, i ovládání bylo psaním příkazů) přes první webovky (ne že bych dělal reklamu, ale například webgame, reddragon) až po plně grafické hry, například lineage a World of Warcraft. Poměrně zajímavé je, že v těch posledně zmiňovaných se točí i ohromné reálné peníze, za které si někteří kupují přednměty ve hře. Sice je to výrobci zakázané, ale je dost závisláků, kteří chtějí dobrou výbavu hned a ne za půl roku nebo za rok. Osobně jsem zažil i obchody překračující několik tisíc kč, výborně vybavená postava ve WoW může stát i několik tisíc dolarů, nejdražší byla tuším za cenu blížící se se stu tisícům korun. Na druhou stranu je všude dost pitomečků, kteří si založí postavu s představou, že jí za pár měsíců prodají za tisíce a jsou pak jen zklamaní.

Blog Directory